Nahrávam.../Loading...

Operácia uší a piercing

Operácia uší a piercing

Otoplastika

Problém odstavajúcich uší je zvyčajne problémom estetickým.
Jedná sa o neinvazívny ambulantný zákrok.
Operácia je relatívne jednoduchším operačným výkonom.
 

Najčastejšie sa korekcia uší vykonáva obojstranne, so snahou o zachovanie symetrie.
 

Plastický chirurg sa vždy snaží o naplnenie klientových predstáv. Korekcia uší nie je vekom nijako obmedzená a môžu ju podstúpiť deti aj dospelí.Korekcie úšníc u detí

Deti si začínajú všímať odstávajúce uši a vnímať ich ako problém vo veku 5 - 6 rokov. V tomto období je táto operácia aj najvhodnejšia. U detských pacientov sa operuje len so súhlasom rodičov.
Pred zákrokom je nevyhnuté dieťa pravdivo informovať o miernej bolesti súvisiacej s operáciou.

Kontraindikácie

Pretože ide o estetickú operáciu a nie o akútny liečebný zákrok, operuje sa len úplne zdravý pacient. Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje.

Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami - napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.


Predoperačná príprava

Pred operáciou je potrebné vykonať základné laboratórne vyšetrenia - krvný obraz, dobu krvácania a zrážania. V prípade operácie v celkovej anestézii je potrebné doplniť interné predoperačné vyšetrenie.

V deň operácie sú vhodné ľahké raňajky. Pacient prichádza na ambulanciu s umytými vlasmi.


Priebeh operácie

Operácia odstávajúcich ušníc sa vykonáva v lokálnej anestézii. Individuálne je možné zákrok vykonať aj v celkovej anestézii. Jedná sa ambulantný zákrok a pacient po operácii odchádza domov.
Pred zákrokom pacient vypĺňa potrebné formuláre – dotazník a súhlas k operácii. Následne sa urobí predoperačná fotodokumentácia.

Po príprave operačného poľa - umytie dezinfekčným prípravkom a obloženie uší sterilnými rúškami, sa pristupuje k podaniu lokálnej anestézie.
Nasleduje samotná operácia - modelácia chrupavky do optimálneho tvaru.
Po operácii sa uši ošetria sterilnou vatovou bandážou a fixujú sa elastickým obväzom.

Je veľmi málo ľudí, ktorí majú pri pohľade spredu ušnice symetrické. Vo väčšine prípadov je medzi ľavou a pravou ušnicou rozdiel.
Po operačnom zákroku nie je pravdepodobná úplná symetria. Operácia je úspešná, ak je po definitívnom zahojení symetrický rozdiel do 3 mm. Vo väčšine prípadov sú pacienti s výsledkom spokojní.
V prípade, ak to tak nie je, je potrebná reoperácia.


Pooperačná starostlivosť

Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho jedného mesiaca bude postačovať pevná čelenka, ktorú je dôležité mať hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí.
Kontrola pacientov prebieha vždy 2., 7. a 14. deň po operácii. Pacient je poučený o domácom ošetrovaní.

Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 - 2 dňoch úplne ustupuje.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.