Nahrávam.../Loading...

Odstránenie znamienka, bradavice, výrastku chirurgicky

Odstránenie znamienka, bradavice alebo výrastku

chirurgicky

K chirurgickému odstráneniu znamienka sa pristupuje jedine v prípade, ak sa jedná o skutočné znamienko – pigmentový névus. Jedná sa o rýchly a nenáročný zákrok.
 

Najvhodnejším obdobím na odstraňovanie znamienok na tvári, krku, dekolte alebo tele je jeseň.

V prípade, ak sa jedná len o obyčajný výrastok, prípadne stareckú bradavicu, pristupuje sa k laserovému odstráneniu.

Veľakrát sa na našej ambulancii stretávame s pacientmi, ktorí si prídu dať vyšetriť „znamienka“. Pri samotnom vyšetrení prídeme na to, že to, čo pacient považuje za znamienko, je len obyčajný výrastok, prípadne starecká bradavica.Po dermatoskopickom vyšetrení následne rozhodneme, či treba léziu odstrániť zo zdravotného hľadiska, prípadne si ju pacient želá odstrániť z hľadiska estetického.

Priebeh zákroku

Klasické materské znamienka – pigmentové névy sa laserom neodstraňujú, pretože vieme, ako dokážu byť nebezpečné. Vyberajú sa zásadne iba chirurgicky, s následným histologickým vyšetrením. Pred chirurgickým vybratím znamienka sa daná oblasť znecitliví lokálnou anestéziou, následne sa chirurgickým rezom odstráni znamienko a aplikujú sa intradermálne stehy.

Pokiaľ sa však jedná o neškodnú léziu, ktorá nevykazuje známky klasického znamienka, najideálnejšie je odstrániť léziu laserom. Zákrok sa zvyčajne vykonáva bez lokálnej anestézie.
Pre lepší komfort pacienta je možné ošetrované miesto lokálne znecitlivieť. Po znecitlivení sa priloží na léziu hlavica lasera, ktorý svojím lúčom léziu rýchlo a jednoducho vypáli.


Rekonvalescencia

Po laserovom zákroku vznikne jemný povrchový defekt – popálenina. Špičkový laser zabezpečuje, že rana nebude krvácať. Následne vznikne chrasta. Po odlúčení chrasty, pokožka ostane hladká a bez jazvičky. Celý tento proces hojenia trvá cca 5 - 7 dní. Pacient bezprostredne po zákroku môže bez problémov športovať, chodiť do práce a sprchovať sa.

Po chirurgickom zákroku sa stehy vyberajú na 7 – 14 deň. Počas tohto obdobia musí byť pacient obozretný, aby nedošlo k porušeniu stehov.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.