Nahrávam.../Loading...

Úprava, zmenšenie malých pyskov ohanbia

Úprava, zmenšenie malých pyskov ohanbia

Labioplastika

Je vhodný pre ženy s výraznejšími, väčšími malými pyskami ohanbia, ktoré im spôsobujú obtiaže pri nosení bielizne, pri športe alebo pri pohlavnom styku.

V USA patrí labioblastika k úplne bežným zákrokom. Na Slovensku začína byť tento zákrok tiež postupne čoraz viac vyhľadávaný.
Zákrok sa radí medzi neinvazívne, je vykonávaný v lokálnej anestézii.

Určený je tiež pre ženy, ktoré majú pocit, že väčšie malé pysky ohanbia by mohli prekážať ich partnerovi.
Pacientky sa po operácii cítia omnoho lepšie, zákrok prispieva k psychickému uvoľneniu a zlepšeniu nielen sexuálneho života.

Predoperačná príprava

Pred operáciou je nutná hygiena a oholenie miesta operácie.


Priebeh operácie

Samotnej úprave genitálií predchádza konzultácia u plastického chirurga. Úprava, zmenšenie malých pyskov ohanbia je ambulantný výkon. Cieľom operácie je odstránenie nadbytočného tkaniva z oblasti malých pyskov ohanbia. Zákrok je vhodné vykonať tesne po skončení menštruácie - do ďalšej menštruácie sa rany zahoja.
Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, prípadne na žiadosť pacientky aj v celkovej krátkodobej anestézii. Dĺžka zákroku je približne 45 minút. Efekt zákroku je trvalý.

Úprava malých pyskov ohanbia sa nezvykne vykonávať u pacientiek mladších ako 18 rokov.


Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

V skorom pooperačnom období sú malé pysky opuchnuté niekoľko dní. V tomto období môže pacientka pri sedení pociťovať bolesť.
Pacientka je poučená o tom, ako sa starať o rany a ako dbať o zvýšenú hygienu v oblasti genitálií. Stehy sa odstraňujú cca 14 dní po operácii. V prípade, ak sú použité vstrebateľné stehy, nie je nutné ich vyberať.

Pohlavný styk je možný po cca 3 - 4 týždňoch od zákroku.


Možné komplikácie

Pooperačné krvácanie, pooperačná infekcia, hojenie rany hrubšími jazvami.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.