Nahrávam.../Loading...

Zdvihnutie, modelácia prsníkov

Zdvihnutie, modelácia prsníkov

Mastopexia, Breastlife

Modelácia, zdvihnutie prsníkov je operáciou, ktorá sa vykonáva za účelom zlepšenia tvaru,
polohy a pevnosti prsníkov.
 

Tento invazívny zákrok v celkovej anestézii odstraňuje nadbytok kože na prsníku a jeho okolí a modeluje tkanivo - žľazu prsníka tak, aby sa komplex bradavky a dvorca presunul do vyhovujúceho postavenia a zlepšila sa celková projekcia prsníka.
 

Zákrok a realizuje pod dohľadom skúseného odborníka a hlavne k výslednej spokojnosti klientky.

Komu je zákrok určený?

Zákrok je vhodný pre klientky, ktoré stratili objem prsnej žľazy pri výraznej redukcii telesnej hmotnosti, pri ochabnutí pokožky prsníkov a pri atrofii - zmenšení tkaniva prsnej žľazy.


Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza podrobná konzultácia s odborným plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu. Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky reálne.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie, ktorého záver povie či môže, alebo nemôže byť klientka operovaná.
K internému vyšetreniu sú nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Je potrebné mať urobené USG prsníkov.

Pred samotným operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť, nepiť. Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom.


Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Po prezlečení sa, sú klientke podané lieky za účelom premedikácie. Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia.

Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon. Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.


Pooperačná starostlivosť

Po skončení operácie zostáva klientka počas jednej noci pod dohľadom. Klientke sa podáva infúzna a analgetická liečba. Odborný personál je počas pobytu k dispozícii pacientovi. Na druhý deň sa po operácii vykonáva preväz rany a odstraňujú sa drény. Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia. V pooperačnom období - po 48 hodinách je umožnené klientke prsia sprchovať, ranu však netreba rozmáčať.


Rekonvalescencia

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy dochádza k odstráneniu stehov. Počas týchto 14 - dní odporúčame práceneschopnosť klientky. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné po celý čas nosiť fixačnú podprsenku.

Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva, zvýšená citlivosť v oblasti jazvy, asymetria uloženia dvorcov a bradaviek - v tomto prípade však ani za normálnych okolností nie je možné rátať s absolútnou symetriou. V prípade výraznejšej asymetrie je možné dokorigovanie prsníkov ďalším operačným zákrokom. Možnou komplikáciou je aj okrajová nekróza kože alebo dvorca, tá je riešiteľná dotetovaním. 

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.