Nahrávam.../Loading...

Odstránenie mimických vrások botulotoxínom

Odstránenie mimických vrások botulotoxínom

Drobné vrásky, ktoré kazia celkový dojem tváre? Riešením je aplikácia botulotoxínu.
 

Aplikácia botulotoxínu patrí spolu s kyselinou hyalurónovou k najčastejšie používaným metódam omladzovania.

Botulotoxín vrásky nie len vyhladzuje, ale je aj vynikajúcou prevenciou proti vzniku vrások.
Efekt je okamžitý a dlhodobý. Vyhladením mimických vrások sa zjemnia črty vašej tváre.

Prevencia vzniku mimických vrások a rýchle odstránenie už vzniknutých vrások.Kde sa na tvári aplikuje botulotoxín?
  • do oblasti glabely – vráska medzi obočím, tzv. vráska hnevu
  • v oblasti čela – horizontálne vrásky na čele, tzv. vrásky údivu
  • do vrások pri vonkajších kútikoch očí, tzv. stračie nôžky. Pozitívnym efektom pri aplikácii do hornej časti čela je nadvihnutie vonkajších strán obočia
  • do vrások vzniknutých po stranách nosa, ktoré vznikajú pri krčení nosa
  • odstránenie vrások na hornej pere. My sa však snažíme aplikáciu do tejto oblasti nerealizovať často, z dôvodu vzniku úplného znehybnenia hornej pery, čoho následkom je znemožnenie špúlenia pery pri bežných úkonoch, akými sú pitie nápojov z pohára alebo bozkávanie.
    Účinne sa dajú tieto vrásky odstrániť kyselinou hyalurónovou.

V poslednom období sa botulotoxín využíva aj vo forme Mezobotoxu – čo je trojnásobne zriedený botulotoxín. Pri tejto metóde sa roztok aplikuje do jemných povrchových vrások - napríklad na lícach, brade a krku.
Výsledkom je zrelaxovaná koža bez vrások.


Kedy je ten správny vek začať s aplikáciou botulotoxínu?

Neexistuje presná veková hranica. Botulotoxín sa dá aplikovať už od 17-tich rokov. V tomto veku môže vznikať u mladých ľudí zlozvyk – krčenie čela medzi obočím, čím dochádza k vzniku prvých vrások.
Horná veková hranica, keď botulotoxín ešte má efekt, je cca 50 rokov. Vo vyššom veku sú už vrásky fixované, pozorujeme tzv. polámanú kožu, ktorá sa už aplikáciou botulotoxínu nedá odstrániť.

Ako prebieha aplikácia botulotoxínu?

Samotný zákrok je veľmi jednoduchý a prebieha rýchlo. Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou – inzulínkou, preto vpichy takmer necítite.
Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný – počet sa pohybuje medzi 3 - 7 vpichmi. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina, ktorá sa dá prekryť korektorom a do niekoľkých dní vymizne.

Samotný efekt nastupuje po 48 - 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 - 3 týždňov. Po prvej aplikácii efekt znehybnenia mimických svalov pretrváva cca 3 - 4 mesiace, pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 - 12 mesiacov.

Dĺžka trvania zákroku je približne 10 minút.


Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

Po zákroku by ste si nemali 4 - 6 hodín ľahnúť do vodorovnej polohy a nepredkláňať sa, neodporúča sa dva dni piť alkohol, vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu – napríklad cvičiť a ísť do sauny.
Dôležité je aj nedotýkať sa ošetrenej oblasti.
Zároveň sa odporúča čo najviac pohybovať ošetrenými svalmi – krčiť čelo, mračiť sa a usmievať sa. Tým bude efekt účinnejší.


Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo, ktoré musí byť absolútne vylúčené, tiež dojčenie a autoimúnne ochorenia.


Botulotoxín v dermatológii

Napriek dlhoročným skúsenostiam s danou látkou sa často stretávame s negatívnym postojom k tejto metóde, klientky majú strach a obavy, že ide o jed.
Botulotoxín používaný v medicíne je absolútne bezpečný a má minimum nežiaducich účinkov.

Kozmetický efekt botulotoxínu bol prvýkrát popísaný americkým plastickým chirurgom Dr. Clarckom. V roku 1992 bol prvýkrát opísaný aj jeho efekt na vrásky v oblasti očí. V očnom lekárstve sa totiž botulotoxín používal už dávnejšie na odstránenie tikov a ako „nežiaduci účinok“ – ako vedľajší efekt popisovali pacienti aj vymiznutie vrások v mieste aplikácie tejto látky.

V roku 2002 bol botulotoxín typu A (BOTOX) schválený americkým úradom na kontrolu liečiv FDA na dočasné vylepšenie vzhľadu bez použitia skalpela a operačných prístupov.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.