Nahrávam.../Loading...

Odstránenie vrások kyselinou hyalurónovou

Odstránenie vrások kyselinou hyalurónovou

Odstránenie noso-ústnej ryhy, pozdvihnutie kútikov úst a vyplnenie objemu spadnutých líčok.

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej injekčnou technikou sa dajú efektívne odstrániť noso-ústne ryhy (vrásky tiahnuce sa od koreňa nosa ku kútikom úst), pozdvihnúť kútiky úst, vyplniť objem mierne spadnutých líčok a tiež odstrániť vrásky medzi obočím (glabela). Zákrok je minimálne bolestivý.

Kyselina hyalúronová – je telu vlastná látka, vyskytujúca sa vo všetkých tkanivách živých organizmov. Svojou schopnosťou vazať vodu dokáže opäť vytvoriť stratený objem starnúcej pokožky. Kyselinu hyalurónovú si môžeme predstaviť ako „živú vodu“ zo známej slovenskej rozprávky. Tam kde ju podáte, tam pokožka ožije.

V ponuke sú rôzne druhy kyseliny, ktoré sa líšia aj svojím zosieťovaním a tým aj dĺžkou efektu.

Nezosieťovanú kyselinu hyalurónovú používame na rehydratáciu pokožky vo forme ošetrenia Mezolift - využívamé pri tom mezoterapiu, zosieťované kyseliny používame na výplň – dvoj-sieťovanú do oblasti jemných vrások, do oblasti vrások okolia očí, prípadne na kruhy pod očami, troj- a švor-sieťovanú na výplň hlbších a hlbokých vrások.


Kedy sa kyselina hyalurónová nemôže aplikovať?
  • Ide o zápal, herpetickú infekciu v oblasti tváre, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi - môžu vzniknúť výrazné modriny.
  • Iný estetický zákrok v mieste aplikácie - chemický píling, intenzívne pulzné svetlo, rádiofrekvencia.
  • Kyselina by sa nemala tiež aplikovať, pokiaľ klientka plánuje počas najbližších dvoch týždňov cestu do slnečných krajín - dva týždne po aplikácii je potrebné vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu.

Kyselina hyalurónová je hydrofilná - má vynikajúcu vlastnosť absorbovať vodu. Čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete, tým bude efekt krajší, výraznejší a trvácnejší.

Priebeh zákroku

Pri aplikácii sa využívajú špeciálne navrhnuté striekačky s tenučkými ihlami, ktoré po vpichu nezanechávajú žiadnu stopu.
Zákrok je nebolestivý, kedže sa vykonáva v lokálnom znecitlivení za použitia znecitlivejúceho krému.

Do každej vrásky sa v podobe 3 - 4 vpichov aplikuje malé množstvo materiálu, pričom množstvo materiálu závisí od hĺbky vrásky. Pri aplikácii kyseliny je potrebné mať dobrý odhad na množstvo aplikovaného materiálu a tiež na odhad určenia správnej hĺbky vpichu – čím sa efekt výrazne predĺži.


Po zákroku

Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v mieste ošetrovanej oblasti. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla mizne behom jedného či dvoch dní, maximálne do týždňa.
Dva dni po zákroku je materiál voľne pohyblivý a preto nie je vhodné zapájať mimiku v ošetrovanej oblasti. Zároveň odporúčame nedotýkať sa danej oblasti.Ošetrenú oblasť tiež nevystavujte intenzívnemu teplu - solárium, opaľovanie, sauna a silnému chladu.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.