Nahrávam.../Loading...

Odstránenie potenia botulotoxínom

Odstránenie potenia botulotoxínom

Botulotoxín je ideálnym riešením aj v prípade nadmerného potenia v podpazuší, na dlaniach a chodidlách.

Nadmerné potenie hlavne v podpazuší, ale aj na dlaniach a chodidlách je veľmi závažný problém, hlavne pre spoločensky aktívnych ľudí.

Po aplikácii do oblasti nadmerného potenia dochádza k úplnému odstráneniu potenia, pričom samotný efekt vydrží 3 - 9 mesiacov.
Zákrok je iba mierne bolestivý.

Komu je zákrok určený?

Klientom, ktorí majú zvýšenú potivosť v oblasti podpazušia, na dlaniach alebo chodidlách.

Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo, ktoré musí byť absolútne vylúčené, tiež dojčenie a autoimúnne ochorenia.
 

Ako prebieha zákrok?

Lekár po lokálnej dezinfekcii vpichuje jemnou ihlou botulotoxín priamo do kože v oblasti podpazušia, dlaní alebo chodidiel. Samotný zákrok je jednoduchý a prebieha veľmi rýchlo.

Počet vpichov závisí od lokality, do ktorej je botox aplikovaný. Po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať mierne zdurenie či začervenanie, prípadne drobná modrina, ktorá do niekoľkých dní vymizne.

Samotný efekt nastupuje po 48 - 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 - 3 týždňov.
Zákrok je iba mierne bolestivý - botulotoxín obsahuje anestetikum, ktoré konkrétnu oblasť znecitlivie.
Dĺžka trvania efektu je individuálna - od 3 mesiacov až do 1 roka. Dlane v priemere 3 - 6 mesiacov a podpazušie 6 - 9 mesiacov.

Dĺžka zákroku: cca 10 minút


Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

Po zákroku odporúčame ošetrenú lokalitu oplachovať iba čistou vodou. Zároveň neodporúčame masírovať miesto aplikácie. V prípade vykonania zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča 2 až 3 dni po zákroku nosiť bavlnenú bielizeň.


Botulotoxín v dermatológii

Napriek dlhoročným skúsenostiam s touto látkou sa často krát stretávame s negatívnym postojom k tejto metóde, klientky majú strach a z obavy, že sa jedná o jed.
Botulotoxín používaný v medicíne je absolútne bezpečný a má minimum nežiaducich účinkov.

Kozmetický efekt botulotoxínu bol prvýkrát popísaný americkým plastickým chirurgom Dr. Clarckom. V roku 1992 bol prvýkrát opísaný aj jeho efekt na vrásky v oblasti očí. V očnom lekárstve sa totiž botulotoxín používal už dávnejšie na odstránenie tikov a ako „nežiaduci účinok“ – vedľajší efekt popisovali pacienti aj vymiznutie vrások v mieste aplikácie tejto látky.

V roku 2002 bol botulotoxín typu A (BOTOX) schválený americkým úradom na kontrolu liečiv FDA na dočasné vylepšenie vzhľadu bez použitia skalpela a operačných prístupov.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.