Nahrávam.../Loading...

Zmenšenie prsníkov u žien

Zmenšenie prsníkov u žien

Redukčná mamaplastika

Zmenšenie prsníkov sa vykonáva pri výrazne vyvinutých prsiach, kedy nadmerná váha a veľkosť prináša klientke fyzické a psychické problémy.

Zákrokom sa odstráni nadbytočné tkanivo prsníkov - tuk, žľazové tkanivo a koža.
Zároveň sa modeluje zostávajúce tkanivo prsníka do požadovaného tvaru.
Jedná sa o invazívny zákrok vykonávaný v celkovej anestézii.
 

Našou prioritou je individuálny prístup ku klientovým požiadavkám na vzhľad prsníkov.

Komu je zákrok určený?

  • neproporcionálne veľké prsníky v porovnaní so zvyškom tela
  • pocit ťažkých prsníkov s bradavkami smerujúcimi nadol
  • bolesti krku, chrbta, ramien, ktoré sú zapríčinené nadmernou váhou prsníkov

 

Predoperačná príprava

Operačnému výkonu predchádza podrobná osobná konzultácia s odborným plastickým chirurgom. Konzultácia je dôležitou súčasťou celého procesu.
Klientka opíše svoje predstavy o konečnom výzore poprsia a lekár po dôkladnej prehliadke zistí možnosti úpravy a zhodnotí, či sú očakávania klientky realistické alebo nie.

Pred operáciou vykonávanou v celkovej anestézii sú nevyhnutné doplňujúce vyšetrenia. Potrebné je interné predoperačné vyšetrenie, ktorého záver povie či môže, alebo nemôže byť klientka operovaná. K internému vyšetreniu sú nevyhnutné odbery krvi na hematologické vyšetrenie a biochemické vyšetrenie vnútorného prostredia. Je potrebné mať urobené USG prsníkov.
Pri poruchách cyklu je potrebné vykonať aj gynekologické vyšetrenie. Predoperačné vyšetrenia klientke vieme ponúknuť aj my.

Pred samotným operačným zákrokom je nutné aspoň 6 hodín nejesť a nepiť. Pred zákrokom je vhodné aspoň na 1 až 3 mesiace vynechať hormonálnu antikoncepciu.
Od posledného kojenia by mala uplynúť pol až ročná pauza.
Zákaz fajčenia platí minimálne 14 dní pred zákrokom.


Operačný priebeh

Klientka prichádza v deň operácie, asi 1 hodinu pred plánovaným zákrokom. Po prezlečení sa, sú klientke podané lieky za účelom premedikácie.

Operatér následne na koži klientky fixkou vyznačí miesto posunutia bradavkovo-dvorcového komplexu. Zároveň sa zhotovuje predoperačná fotodokumentácia. Po dezinfekcii a zarúškovaní operačného poľa sa uskutočňuje samotný výkon.

Na záver operácie sa operačná rana v prípade potreby drénuje. Rany sú zakryté sterilným krytím a klientke sa oblečie fixačná podprsenka, prípade elastická bandáž.


Pooperačná starostlivosť a rekonvalescencia

Po skončení operácie zostáva klientka počas jednej noci pod dohľadom. Klientke sa podáva infúzna a analgetická liečba a odborný personál sleduje všetky fyziologické funkcie.

Na druhý deň sa po operácii vykonáva preväz rany a odstraňujú sa drény.
Klientka je následne v doprovode prepustená do domáceho ošetrenia. V pooperačnom období - po 48 hodinách je umožnené klientke prsia sprchovať, ranu však netreba rozmáčať.

Pooperačné kontroly sú vykonávané vždy po dohovore s operatérom. V súrnych prípadoch je možné kontrolu vykonať ihneď. Prvá kontrola sa vykonáva najneskôr po 14-tich dňoch od operácie, kedy dochádza k odstráneniu stehov. Počas týchto 14 - dní odporúčame práceneschopnosť klientky. Namáhavejšie aktivity je možné vykonávať až po 6 - 8 týždňoch. Počas obdobia 8 týždňov je nutné po celý čas nosiť fixačnú podprsenku.


Možné komplikácie

Bežným sprievodným javom je pooperačný opuch. Známky opuchu môžu byť viditeľné i mesiac po operácii. Inými komplikáciami sú krvácanie, bolestivosť, keloidná jazva a zvýšená citlivosť v oblasti jazvy. Niekedy môže vzniknúť asymetria alebo zmena pigmentácie bradavky a dvorca. Pri zmenšení prsníkov je štandardným javom porušenie mliekovodov.

©  2019 All Rights Reserved. Created: G66 s.r.o.